Polskie Stowarzyszenie Dekarzy – Oddział w Białymstoku

Szkolenie

DACHY DO BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO Z EKOLOGICZNYCH MATERIAŁÓW TERMOIZOLACYJNYCH Akademii STEICO za nami

Uczniowie z Technikum Budowlanego pod opieką dwojga wychowawców poznawali firmę, materiały termoizolacyjne z włókna drzewnego w postaci mat sprężystych, płyt nakrokwiowych i izolacji sypkiej. Przez kilka godzin Pan Marcin dokładnie i cierpliwie tłumaczył uczniom zasady montażu konstrukcji dachu z zastosowaniem rozwiązań systemowych STEICO. Ponieważ makieta dachu treningowego została wcześniej rozmontowana, uczniowie własnoręcznie budowali ją od początku, aż do ułożenia izolacji włącznie. I o dziwo – nikt nie narzekał! Planowany czas warsztatów przedłużył się o dobre dwie godziny, tym bardziej, że izolacja sypka, maszyna do jej tłoczenia i sam sposób wykonania też bardzo zainteresował młodych adeptów sztuki budowlanej. Pan Marcin i Pan Tomek (izolacja sypka) odpowiadali na niezliczone pytania uczestników.

Następnego dnia, w mniejszej grupie dekarzy, warsztaty zostały powtórzone, z większym naciskiem na praktyczne stosowanie materiałów STEICO w warunkach budowy.

Zarówno uczniowie jak i dorośli dekarze czynni zawodowo potwierdzili nam wysoką jakość materiałów oraz warsztatów, być może w niedługim czasie powtórzymy naszą akcję z Akademią STEICO w roli głównej.

Na potwierdzenie kilka zdjęć z zajęć:

Więcej
aktualności