Polskie Stowarzyszenie Dekarzy – Oddział w Białymstoku

Po-piknikowe refleksje

Już po raz drugi Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Oddział w Białymstoku zorganizowało w Fastparku Rodzinny Piknik Dekarski. W Pikniku udział wzięło kilkunastu producentów z branży dekarskiej oraz trzy największe hurtownie pokryć dachowych z Białegostoku. W sumie w imprezie wzięło udział ponad 500 osób. Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą każdej z firm jak również wymieniać doświadczenia z trudnej pracy dekarzy i cieśli. Dzieci miały do dyspozycji wszystkie atrakcje Parku Linowego oraz zabawy prowadzone na stoiskach Wystawców, słodycze, drobne zabawki.

Specjalnie dla Pań został zorganizowany konkurs związany z zawodem dekarza. Miały one stanąć do rywalizacji o atrakcyjne vouchery do znanej drogerii. Fundatorem bonów był tartak Drewcar ze Strabli.

Podczas Pikniku odbył się turniej siatkówki w którym rywalizowali ze sobą dekarze i producenci z branży dekarskiej. Organizatorem turnieju była firma Blachy Pruszyński, która również ufundowała nagrody dla wszystkich uczestników.

Dzięki hojności osób z branży dekarskiej w trakcie trwania aukcji charytatywnej udało nam się zebrać 20 tys. zł. Środki przekazane zostaną na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Białymstoku.
Przedmiotami aukcji były narzędzia dekarskie i ciesielskie oraz vouchery na różne imprezy sportowe. Największą popularność w aukcjach zyskała giętarka firmy Heimdall, wylicytowana za rekordową tego dnia cenę 7300zł. Sprzęt został ufundowany przez Pana Huberta Piotrowskiego, który jest producentem tejże giętarki.

„ Organizacja takiego pikniku wymaga czasu i zaangażowania wielu osób. Trzeba zgrać ze sobą wiele spraw. Fakt, że dzięki takim wydarzeniom można nieść pomoc dla potrzebujących dzieci daje mi olbrzymią satysfakcję i poczucie, że to co robimy jest ważne i zmienia świat na lepsze. W imieniu kolegów i koleżanek z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy z Białegostoku chciałbym życzyć wszystkim dzieciom z Hospicjum dużo sił w walce o zdrowie” – powiedział Rafał Szymczak – prezes PSD Oddział w Białymstoku.
Mimo trudnej sytuacji w budownictwie nasi dekarze pokazali, że mają wielkie serca dla najbardziej potrzebujących pomocy, że akcja charytatywna jest dużym wsparciem, a udział w imprezie może być nie tylko zabawą, lecz również pięknym przykładem solidarności, empatii i współczucia dla innych.

Nasi Członkowie zapowiadają, że na tym nie poprzestaną,więc już dziś zapraszamy na nasze akcje w przyszłości. Pomagać zawsze warto! Dobro powraca!

A tak to wyglądało:

Więcej
aktualności